Kredi Kartı Faiz ve Ücretleri

Miles&Smiles kredi kartınızın yıllık kart ücreti, asgari ödeme tutarları,faiz ve ücretleri ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Aylık ekstre, hesap kesim tarihi, son ödeme tarihi, faiz hesaplamaları gibi bilgiler hakkındaki detayları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Tabloyu sağa sola kaydırabilirsin

Genel Açıklamalar
  • Ekstrenizde belirtilen borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza herhangi bir faiz işletilmez.
  • Dönem borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır. Kalan hesap bakiyesine, Minimum Ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yapılması durumunda akdi faiz, Minimum Ödeme tutarının altında ödeme yapılması durumunda ise Minimum Ödeme Tutarının ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin Minimum Ödeme tutarını aşan kısmı için akdi faiz uygulanacaktır.
  • Nakit avansa ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemlere işlem tarihinden itibaren günlük akdi faiz uygulanır.
  • Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmaz.
  • Yasal düzenlemeler uyarınca bir takvim yılı içinde üç defa, dönem borcunuzun minimum ödenmesi gereken tutarın altında ödeme yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar nakit çekime ve limit artışına kapatılır ; bir takvim yılı içinde art arda üç defa, dönem borcunuzun minimum ödenmesi gereken tutarın altında ödeme yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar kullanıma kapatılır.
Ekstre Her ay düzenli olarak adresinize gönderilen, bir önceki hesap kesim tarihinizle son dönemdeki hesap kesim tarihiniz arasında yapmış olduğunuz harcama, limit, mil, borç ve ödeme bilgilerinin yer aldığı belgedir. Ekstreniz isteğe bağlı olarak yurt dışı ve yurtiçi harcamalarınız için Türk Lirası ya da döviz cinsinden (Euro veya ABD Doları) düzenlenebilir.

Aylık ödenmesi gereken asgari tutar Miles & Smiles kredi kartının limit oranına göre değişiklik gösterir. Aylık harcamalarınızın yüzde kaçını geri ödemeniz gerektiğini, aşağıdaki tablodan faydalanarak hesaplayabilirsiniz.

8/10/2013 öncesi Garanti Bankası'ndan verilen kartlar

Uygulama Tarih Aralığı 1-14.999 TL arası kart limiti 15.000-19.999 TL arası kart limiti 20.000 TL ve üzeri kart limiti
8/10/2013 öncesi Garanti Bankası'ndan verilen kartlar
08/10/2013 - 31/12/2013 25% 30% 35%
01/01/2014 - 31/12/2014 27% 32% 40%
01/01/2015 ve sonrası 30% 35% 40%
8/10/2013 sonrası Garanti Bankası'ndan verilen kartlar
08/10/2013 ve sonrası 30% 35% 40%

Faiz ve Ücretler Tablosu

Dönem içi harcamalarınıza yansıyabilecek limit aşım faizi, gecikme faizi, nakit avans faizi gibi yansıtılan faiz ve ücretleri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Akdi Faiz %2,25 Dönem borcunuza minimum ödeme tutarı veya üstünde ödeme yaparsanız, kalan hesap bakiyesine bu faiz oranı uygulanır.
Gecikme Faizi %2,75 Dönem borcunuzun minimum ödeme tutarının altında ödenmesi halinde, sadece minimum ödeme tutarınızın ödemediğiniz kısmına işletilen aylık faiz oranıdır.
Nakit Avans Faizi %2,75 Kartınızla yaptığınız nakit çekim işlemleri için işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar işletilecek aylık faiz oranıdır.
*Limit Aşım Faizi %2,25 Borç bakiyenizin, limitinizi aşması halinde aşan kısma, bu tarihten itibaren günlük olarak, akdi faiz oranında limit aşım faizi uygulanır. Bir takvim yılında en fazla iki defa ve limitin %20'sine kadar olmak üzere limit aşımı yapılabilir. Limit aşımı, acil bir ihtiyaç anında kullanılabilmesi amacıyla ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Kanun'a istinaden tanımlanmaktadır. Ancak talebiniz halinde uygulama iptal edilebilir. Limitiniz, ekstrenizin önyüzünde yazmaktadır. Limit ve harcamalarınızı dikkatle takip etmeyi unutmayın.
Nakit Avans Ücreti

Yurtiçi

Bankamızdan %3,75+ 9 TL

Diğer bankalardan %3,75 + 9,10 TL (min 9,10 TL)

Yurtdışı

%3,75 + 3,60 USD, %3,75 + 2,40 EUR

Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekim işlemi başına alınacak ücrettir. Bu ücret nakit çektiğiniz yere (otomatik vezne, şube vb.) göre değişiklik gösterebilir.
Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Borç Ödeme 1.04 TL + yatırılan tutarın %1.15’i ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Borç Sorgulama 0,27 TL ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)
Ortak ATM’lerden Kredi Kartı Limit Sorgulama 0,27 TL ( Bu tutara komisyon ücretinin %5’i oranında BSMV eklenir.)

* Akdi ve gecikme faiz artış tarihi itibariyle mevcut olan borcunuzu, bildirim tarihinden itibaren en geç altmış gün içinde ödemeniz halinde söz konusu borcunuz faiz artışından etkilenmeyecektir.

Yıllık Kart Ücreti

Miles&Smiles kredi kartı çeşidine göre yıllık kart ücretleri farklılık gösterir. Yıllık kart ücreti dışında, ek kart ücretleri ve kart yenileme ücretlerini de aşağıdaki tablomuzdan öğrenebilirsiniz.

Yıllık Kart Ücreti Asıl Kart Ek Kart
Mastercard
Miles&Smiles Mastercard 136,0 TL 68,0 TL
Miles&Smiles Platinum 197,5 TL 98,5 TL
Miles&Smiles Privé 251,0 TL 125,5 TL
American Express
Miles&Smiles American Express 68,0 TL 33,5 TL
Miles&Smiles Platinum American Express 105,5 TL 52,5 TL
Miles&Smiles Privé American Express 166,5 TL 82,5 TL
Business
Miles&Smiles Business Mastercard 240 TL Ticari ürünlerimizde ek kart yoktur.
Miles&Smiles Business American Express 240 TL Ticari ürünlerimizde ek kart yoktur.

Miles&Smiles kredi kartlarının kart ücretleri ilk kullanımdan sonra kesilecek ekstreye borç olarak yansıtılır.